لوگو google earth

دانلود Google Earth

Google Earth یکی از بهترین نرم‌افزارهای موجود برای جستجوی اطلاعات جغرافیایی و نقشه کره زمین است، کافیست نام منطقه مورد نظر خود را تایپ کنید تا با استفاده از Zoom مناسب آن بتوانید به گشت و گذار مجازی در کره زمین بپردازید.

 

ویژگی‌های کلیدی نرم‌افزار Google Earth:

  • محاسبه مسافت‌ها و مساحت‌ها با استفاده از ابزارهای اندازه‌گیری
  • به تصویر کشیدن، تغییر دادن و صادر کردن داده‌های GIS
  • استفاده از Movie Maker برای ایجاد رسانه تضمینی
  • تغییر داده‌های GIS و صادر کردن آن‌ها
  • با تصاویر تاریخی به گذشته برگردید

 

Google Earth ابزاری قدرتمند برای حرفه‌ای‌ها است ، در ادامه شماری از سازمان‌هایی که از Google Earth Pro برای ایجاد تغییر در پروژه‌های خود استفاده کرده‌اند را نام می‌بریم

  • پایش منابع طبیعی و جنگل‌ها

تصویر یک گوگل‌ارث

هدف مؤسسه Jane Goodall، حفظ میمون‌های بزرگ آفریقایی (به‌ویژه شامپانزه‌ها) و زیستگاه آن‌‌هاست. برای تأثیرگذاری پروژه‌های حفاظت به بهترین داده‌ها و دانش در دسترس جهت طراحی، به‌کارگیری، اندازه‌گیری و پایش موفقیت اقدامات حفاظتی نیاز است. مؤسسه جین گودال (JGI) سال‌های بسیاری است که برای انجام این کار از ابزارهای نقشه‌برداری Google استفاده می‌کند.

 

  • ردیابی زباله‌های دریایی

تصویر دو گوگل‌ارث

جریان بزرگ چرخشی(چرخاب)شمالی اقیانوس آرام (جایی که زباله‌های اقیانوس آرام در گردابی با اندازه نامحدود می‌چرخد) ، هدف پروژه‌ای به نام Kaisei است.آن‌ها توانستند با ردیابی مسیر این چرخاب در Google Earth و Maps و جمع‌آوری اطلاعات در مورد زباله‌های پلاستیکی دریایی، به راهکارهای جامعی دست پیدا کنند. دانشمندان توانستند با استفاده از تلفن‌هایشان مکان جغرافیایی را ثبت کرده و ویدیویی در آن مکان بگیرند که فوراً در Google Earth نگاشت شد. علم و دانش از آزمایشگاه‌ و کلاس بیرون آورده شد و بی‌درنگ با دنیا به اشتراک گذاشته شد.

 

  • بیرون کشیدن مین‌ها از زمین

تصویر سه گوگل‌ارث

HALO Trust، قدیمی‌ترین، بزرگ‌ترین و موفق‌ترین سازمان بشردوستانه پاک‌سازی مین زمینی در جهان است که بیش از ۱۳ میلیون مین زمینی و سایر بقایای مواد منفجره جنگی را پاک‌سازی کرده است. HALO از Google Earth برای نقشه‌برداری میدان مین (فرآیند شناسایی و نقشه‌برداری از مناطق مین‌گذاری‌شده)، اعتبارسنجی داده‌ها و تهیه نقشه برای مشارکت‌کننده‌ها، دولت‌ها و سایر سازمان‌های مردم‌نهاد استفاده می‌کند.

 

Google Earth v7.1.8.3036

دانلود کن

Google Earth v7.1.8.3036

دانلود برای مکینتاش

 

Google Earth Pro v7.3.0.3830

دانلود کن

Google Earth Pro v7.3.0.3830

دانلود برای مکینتاش

همچنین ببینید

مرورگر brave

دانلود مرورگر Brave

Brave به عنوان مرورگر رایگان و متن باز یک ماموریت برای اصلاح وب است. درواقع، چیزی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *